slevy
na adoptovaná
zvířata

služby

Prostory čekárny a ordinace jsou klimatizované, v zimě Vám i Vašim mazlíčkům zajistí tepelnou pohodu digitálně regulované podlahové vytápění.

interní medicína

Provádíme komplexní diagnostiku a léčbu základních i méně častých onemocnění Vašich psů, koček, králíků, morčátek, potkanů, myší, osmáků a dalších.

chirurgie v inhalační anestezii

Anestezie u nás se přizpůsobuje každému pacientovi na míru, využíváme dnes nejšetrnější, nejbezpečnější a rychle vyblokovatelný způsob anestezie. Naši pacienti po zákroku odchází po svých.

zobrazovací
a laboratorní diagnostika

Zobrazovací diagnostika, laboratorní diagnostika - provádíme biochemické a hematologické vyšetření krve, krevní nátěry, kompletní vyšetření moči, koprologické vyšetření, biopsie tkání, cytologii a zobrazovací diagnostiku (používáme mobilní rtg přístroj, ultrazvuk).

komplexní stomatologické ošetření

I Vaši miláčci si zaslouží mít zdravé zuby. Provádíme profesionální dentální hygienu vč. komplexního stomato-chirurgického ošetření psů a koček za použití zubní jednotky. U vad skusu a endodoncie spolupracujeme se zubním specialistou MVDr. Tomášem Fichtelem. Ošetřujeme rovněž zuby drobným savcům.

profesionální  hospitalizace

Komfort Vašich mazlíčků při pobytu u nás v ordinaci zajistí na zakázku speciálně vyrobené boxy s individuálním podlahovým vytápěním pro každý box, osvětlením a odtokovými kanály pro snadnější čistění a dezinfekci, monitorování pacientů skrze kamerový systém. K dispozici máme 5 boxů, 3 pro malá zvířata 1 pro obří plemena psů.

Očkování, prevence nemocí

čipování, vystavování pasů

výdej veterinárních doplňků a diet

možnost důstojné euthanasie v domácím prostředí

Vybavení ordinace

Mobilní rentgen s digitalizací

(Koncept mobilního RTG umožňuje rentgenovat zvířata přímo na zemi, tam, kde se nachází, při minimální manipulaci se zvířetem, nemusíme je zvedat na žádný stůl a tím je zbytečně stresovat. Prostě si lehnou na zem, případně můžeme snímek provést i na stojícím pacientovi a nemusí si lehat vůbec. Což ocení především akutní pacienti např. s dechovými obtížemi nebo bolestmi.

rtg imagertg image

Ultrazvuk Mindray 

V ordinaci jej používáme jako speciální doplňkovou zobrazovací metodu ke zjištění abnormalit v dutině břišní, ke gynekologickému vyšetření a základnímu kardiologickému vyšetření.

sono imagesono image

Inhalační anestezie (směs isofluranu s kyslíkem)

Inhalační anestezie je dnes zcela běžnou a uznávanou metodou anestezie nejen v humánní, ale i veterinární medicíně. Jedná se v současnosti o nejšetrnější a nejbezpečnější metodu anestezie u malých zvířat. Náš anestezilogický přístroj je zcela nový, není z druhé ruky. Záleží nám na tom, aby byla anestezie pro Vaše zvíře co nejmenší zátěž.

Profesionální stomatologická jednotka

Zubní jednotka nám pomáhá nejen profesionálně čistit zuby Vašich mazlíčků, ale také efektivně a bezpečně extrahovat zuby poškozené nebo nemocné. V komplikovaných případech spolupracujeme s externím veterinárním specialistou – stomatologem.

dental unit imagedental unit image

Vlastní biochemický a hematologický krevní analyzátor

Zvláště při akutní medicíně se dnes neobejdeme bez rychlého vyšetření krve, které nám může pomoci odhalit například selhání vnitřních orgánů, otravu, infekci, ale také různá metabolická onemocnění (jako například cukrovku) a nebo onemocnění krve. Krevní vyšetření je základní laboratorní metodou při vyšetření Vašeho zvířete a hledání příčiny jeho problémů.  Bez základního  vyšetření krve neprovádíme žádné náročné chirurgické zákroky.

Infuzní pumpy

Infuzní pumpy pomáhají hlídat správné a přesné podávání infuzních roztoků, výživy, ale také léčiv, které Vaše zvíře dostává během hospitalizace u nás. Díky nim můžeme Vašim zvířatům ordinovat přesnou dávku infuzí a léčiv, které potřebují během dne dostat a můžeme si být jisti, že je dostali ve správném množství. Bez infuzních pump si tak jako humánní lékaři nedokážeme představit kvalitní infuzní terapii. 

Sterilní chirurgický sál

Základem každé moderní ordinace by měl být samostatný chirurgický sál, kde se provádí sterilní zárkoky. Jedině samostatný chirurgický sál zajistí čisté a sterilní prostředí bez rizika kontaminace operační rány u Vašeho zvířete. Provádět sterilní chirurgické zákroky mimo tento samostatný operační sál je pro nás zcela nepřípustné a od takovéto praxe se zcela distancujeme. 

Sterilizátor

Kdo nesterilizuje chirurgické nástroje ve sterilizátoru (autoklávu), je čuně, ne lékař, a zahrává si se zdravím pacientů. 

sterilizer imagesterilizer image

Monitor životních funkcí, EKG a měření saturace krve kyslíkem

Oxygenátor – slouží ke kyslíkové terapii pacientů.

concentrator imageconcentrator image

Sprchový kout pro pacienty

Slouží nám především k hygieně u nás hospitalizovaných pacientů tak, aby pobyt u nás strávili v čistotě. Není podle nás důstojné, abychom Vaše zvíře předávali například pomočené nebo zakrvácené. 

Další vybavení

Woodova lampa, inkubátor pro kultivační média, čtečka mikročipů, laryngoskop, centrifuga, mikroskop, refraktometr a další.

od května
2021

Moderní hospitalizace s vyhřívanými boxy (od dubna 2021)

Zaměřujeme se na profesionální a pečlivou hospitalizaci Vašich zvířat. Pro hospizalizaci vašich mazlíčků jsme nechali vybudovat na zakázku hospitalizační boxy s podlahovým vytápěním, osvětlením a odtokovými kanály. Podlahové topení zajistí Vašemu mazlíčkovi teplený komfort, který potřebuje především při těžkých stavech, po chirurgických zákrocích nebo při podchlazení. Odtokové kanály pak dobře slouží při čištění a dezinfekci boxů po každém pacientovi tak, aby nehrozila kontaminace pacientů, kteří přijdou po něm. 

K dispozici máme celkem 5 hospitalizačních boxů. Z toho 3 pro malá zvířata, jeden z těchto boxů je speciálně uzpůsoben, aby mohl být využit jako kyslíková komora pro akutní pacienty s dýchacími obtížemi. Zbylé dva boxy jsou pro velká plemena psů.

Magnetoterapie (od května 2021)